Velikonoční jarmark století

Historicky první univerzitní velikonoční jarmark. Pojďte společně s námi oslavit nejen naše stoleté výročí, ale především příchod jara.

Bohatý program na hlavním pódiu, kde budou probíhat rozhovory, přednášky, vystoupení, ale také interaktivní dílničky – 6 zastavení s AF, naučná stezka, farmářské trhy (možnost nákupu potravin, květin, tradičních výrobků od lokálních výrobců), doprovodný program – fotokoutek, zvířata ze ZOO, stříhání ovcí, výstava zemědělské techniky a další.

Termín konání: sobota 13. 4. 2019 od 10:00 do 18:00 h
Místo konání: kampus Mendelovy univerzity v Brně a přilehlá Botanická zahrada a arboretum
Patron akce: herec Miroslav Táborský

Příběh velikonočního jarmarku

Již od pradávna byla půda naším hlavním zdrojem obživy. Průmyslovou revolucí začal postupný odklon od půdy k technice a příroda ustoupila do pozadí. Nástupem moderní civilizace lidé automaticky mířili pro potravu do obchodů a většina se nezamýšlela nad tím, odkud, v jaké kvalitě a co vlastně konzumuje. Na zemědělství se nahlíželo jako na něco neatraktivního / zbytečného.
Postupně se ale zemědělství, i díky současnému trendu zdravého životního stylu, dostává opět do popředí a nabírá druhý dech. Lidé se zajímají, odkud byly jejich potraviny dovezeny, jakého jsou složení, jak byly pěstovány či krmeny a jaké byly použity technologie na jejich výrobu. Zemědělství začíná být znovu objevováno, a všechny začíná zajímat, zda je současný způsob hospodaření udržitelný i do budoucna.

Naše univerzita již celých 100 let vychovává odborníky napříč zemědělskými, lesnickými a ekonomickými obory. Spolupracuje s řadou expertů nejen z České republiky, ale i z celého světa. Stále více podporuje a propaguje drobné farmáře, jejich výrobky a navrací se k tradicím.

Pojďte se tedy společně s námi znovu nadechnout a oslavit nejen naše stoleté výročí, ale především svátky jara, protože jaro je pro zemědělce vždy výzvou a začátkem nového života. Přijměte pozvání na náš 1. univerzitní velikonoční jarmark.

Areál MENDELU

Mapa areálu MENDELU