Výstava designu nábytku a květinových vazeb (Lednice)

U příležitosti 100. výročí MENDELU bude od konce června do 1. září v Lednici výstava designu nábytku a květinových vazeb. Výstavu hostí prestižní prostor bývalých zámeckých koníren. Na práce studentů Mendelovy univerzity v Brně se můžete přijet podívat od 28. června do 1. září. Vernisáž se koná ve čtvrtek 27. června ve 14:00 hodin.

Ve výstavním prostoru návštěvníci uvidí tvorbu studentů studijního programu - Design nábytku a Tvorba nábytku. Na místě bude cca 20 vybraných studentských exponátů z řad závěrečných prací a klauzurních prací, které mapují studentskou tvorbu především za poslední akademický rok.

„Studentské návrhy se snaží reflektovat na nové trendy, použité technologie a materiálové hledisko. V současnosti, je kladen především důraz na jednoduchost a čistotu zpracování, ekologické hledisko, použité materiály a přidanou hodnotu produktu," uvedl Jaroslav Svoboda z Ústavu nábytku, designu a bydlení (LDF).

Návštěvníci budou moci shlédnout jak ukázky nábytku sedacího, čalouněného, stolového, úložného a různé zajímavé bytové doplňky jakými jsou například interiérová svítidla či němý sluha na odkládání oblečení. Výstavu chystají nábytkáři ve spolupráci se Zahradnickou fakultou, která se bude prezentovat ukázkami květinových vazeb.

Více fotografií najdete zde.