Křest šaliny

Křest symbolicky proběhl v den, kdy má svátek Řehoř, v anglickém překladu Gregor, tedy G. Johann Mendel, jehož jméno nese naše univerzita v názvu. Studentská akce široké veřejnosti prezentovala nadcházející oslavy 100 let Mendelovy univerzity, a to přímo v tramvaji projíždějící městěm.

Naší zelené šalině, která brázdí Brno, jsme s vaší pomocí našli jméno. Akce proběhla na smyčce v ulici Zemědělská, v 16.00 byla šalina MENDELU pokřtěna a následně se zapojila do běžného provozu.

Návštěvníci akci si mohli užít bohatý doprovodný program, kvízy a soutěže o předměty s logem MENDELU, vystoupení trubačů LDF, ochutnávky z produkce AF, výroční pivo i akademické víno.

Po zbytek roku bude vnitřní výzdoba šaliny MENDELU připomínat nejen nadcházející oslavy 100 let Mendelovy univerzity v Brně.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.